سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰   |   Tue June 22, 2021  
   
 
 آرشیو  |  جستجو         
         صفحه اصلی   |
     پربازدیدترین ها
مجله بهداشت و سلامت - سال هفتم- شماره 37
مجله بهداشت و سلامت - سال ششم- شماره 36
مجله مدیریت شهری - سال هفتم- شماره 2
ورزش و سرگرمی - سال هفتم- شماره36
معلومات عمومي - سال هفتم - شماره 2
مجله بهداشت و سلامت - سال هفتم- شماره 39
مجله مدیریت شهری - سال هفتم- شماره 1
معلومات عمومی - سال هفتم- شماره 1
مجله فناوری اطلاعات - سال هفتم- شماره 32
مدیریت شهری - سال هفتم- شماره 3
     مدیریت شهری
مديريت شهري -  شماره 11
مدیریت شهری -  شماره 10
مديريت شهري -  شماره 9
مدیریت شهری -  شماره 8
مديريت شهري -  شماره 7
مدیریت شهری -  شماره 6
مدیریت شهری -  شماره 5
مدیریت شهری -  سال هشتم-شماره 4
مدیریت شهری -  سال هفتم- شماره 3
مجله مدیریت شهری -  سال هفتم- شماره 2
  بیشتر ...
     فناوری اطلاعات
فناوری اطلاعات -  شماره 34
فناوري اطلاعات -  شماره 33
مجله فناوری اطلاعات -  سال هفتم- شماره 32
مجله فناوری اطلاعات -  سال هفتم- شماره 31
مجله فناوری اطلاعات -  سال ششم- شماره 30
مجله فناوری اطلاعات -  سال ششم- شماره 29
مجله فناوری اطلاعات -  سال ششم- شماره 28
مجله فناوری اطلاعات -  سال پنجم- شماره 27
مجله فناوری اطلاعات -  سال پنجم- شماره 26
مجله فناوری اطلاعات -  سال چهارم- شماره 25
  بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٨٩/١٢/٢٨ تعداد بازدیـد : ١٧٩٠ نسخه چاپی
 
 فناوری اطلاعات
 سال چهارم- شماره ٢۵
 
 
 
مجله فناوری اطلاعات

 

عناوین

:: تقلید یاهو از سایت های شبكه‌ای

:: بیم و امید در گوگل به دنبال كاهش درآمد

:: اینترنت اكسپلورر ٨ بالاترین رتبه امنیتی را داراست

:: نوسان برق را جدی بگیرید

:: چراغی که ذهن شما را می خواند!

:: راه اندازی سیستم مشاهده آماری در گوگل

 

 تقلید یاهو از سایت های شبكه‌ای

مدیران یاهو از برنامه های خود برای افزایش قابلیت های شبكه ای و اجتماعی مجازی سرویس های این سایت خبر داده اند. به گزارش فارس به نقل از رویترز، قرار است این امكانات به بسیاری از سایت های وابسته به یاهو اضافه شود تا كاربران آنها به طور شبكه ای و بدون نیاز به سایت های رقیب مانند فیس بوك با یكدیگر در تماس باشند.

یاهو امیدوار است كه با اعمال این استراتژی موقعیت های تبلیغاتی تازه ای برای خود خلق كند و بر تعداد مشتركانش نیز بیفزاید. زیرا با این كار كاربران یاهو سرویس ها و خدمات مختلف این سایت را به یكدیگر معرفی می كنند.

یاهو همچنین از برنامه های خود برای ارائه خدمات شبكه ای طبقه بندی شده به كاربران بر مبنای علائق و سلیقه های آنان در آینده نزدیك خبر داده است. این شركت همچنین در چند ماه آینده نسخه های جدیدی از محصولات محبوب آنلاین خود مانند سرویس پست الكترونیك و... را ارائه خواهد كرد.

 

بیم و امید در گوگل به دنبال كاهش درآمد


اولین كاهش درآمدی گوگل برترین موتور جستجوی جهان باعث نگرانی در میان مدیران و كاركنان این غول اینترنتی شده ، هر چند رییس گوگل به آینده خوش بین است.

به گزارش فارس به نقل از بتانیوز، درآمد این شركت از ٣.٨ میلیارد پوند در سه ماهه چهارم سال ٢٠٠٨ به ٣.٧ میلیارد پوند در سه ماهه اول سال ٢٠٠٩ كاهش یافته است. اگر چه این كاهش ناچیز و حدود سه درصد است، اما با توجه به رشد دائم و معنادار درآمدهای گوگل ، كاهش اخیر نشانگر ابعاد گسترده و دامنه دار بحران اقتصادی در میان شركت های بزرگ فعال در بخش فناوری اطلاعات است.

پیش از این پیش بینی می شد كه این شركت ها عمدتا از گزند این بحران دور بمانند، اما این واقعه نشان داد كه چنین پیش بینی هایی چندان واقع بینانه نبوده است. اریك اشمیت رییس گوگل معتقد است ركود به معنای ورود گوگل به قلمرویی ناشناخته است. هر چند وی گوگل را ضد ركود توصیف كرد، اما وضعیت اخیر نشان می دهد كه گوگل نیز شرایط دشوار فعلی را كاملا درك كرده است.

رییس گوگل مدعی شده كه آینده این شركت در درازمدت ایمن است، زیرا مدل تبلیغاتی گوگل به خوبی عمل می كند و برترین موتور جستجوی جهان قادر به بازسازی خود در این شرایط دشوار است.

 

اینترنت اكسپلورر ٨ بالاترین رتبه امنیتی را داراست

بر اساس تستی که از طرف مرکز تحقیقات امنیتی NSS Labs انجام گرفت، مرورگر جدید مایکروسافت IE٨ بالاترین رتبه را از لحاظ امنیتی به دست آورده است. در این تست تعدادی مرورگرهای معروف از جمله مرورگر موزیلا Firefox ٣.٠٧ ، مرورگر اپل Safari ٣، مرورگر گوگل Chrome ١.٠.١۵۴ ، مرورگر اپل Opera ٩.۶۴ و نسخه قدیمی مرورگر مایکروسافت IE٧ حضور داشتند.

در این تحقیق IE٨ با ۶٩% اثر گذاری، بالاترین امتیاز امنیتی را کسب کرد. IE٧ نیز با اثر گذاری ۴% کمترین امتیاز را کسب کرد. مرورگر IE۶ در این مقایسه حضور نداشت ولی اگر در نظر گرفته می شد مایکروسافت دو مرورگر در انتهای لیست داشت و شاید این مهمترین دلیلی است که کاربران باید مرورگر خود را به IE٨ ارتقاء دهند.

مرورگر Mozilla Firefox با حدود ٣٠% اثر گذاری تقریباً نصف امنیت IE٨ را دارد. مرورگر Apple Safari با ٢۴% تاثیر در امنیت و Google Chrome با ١۶% تاثیر از نتایج دیگر این تحقیق هستند. همچنین، مرورگر Opera با ۵% اثرگذاری تنها کمی بهتر از IE٧ بوده است.

 

نوسان برق را جدی بگیرید

بازار داخلی کم کم دارد از خواب بهاری خود برمی خیزد و فرصت های مناسبی برای خرید فراهم می شود. منبع تغذیه از آن جمله قطعاتی است که به طور معمول با هر ارتقای بزرگی دستخوش تحول می شود. جالب این جاست که بسیاری از خرابی مادربوردها و قطعات متواضع داخل کابینت زیر سر همین قطعه به ظاهر مظلوم است. در این نوبت قصد داریم چند نکته را درباره منبع تغذیه بازگو کنیم. تکنولوژی خارجی جریان برقی که در سیم های مسی جریان یافته و مفت و مجانی وارد کنتور منزل شما می شود در هر ثانیه ۶٠ بار تغییر جهت می دهد به همین دلیل است که آن را جریان برق متناوب (AC) خطاب می کنند. کامپیوترها یا به طور کلی اغلب دستگاه های دیجیتال براساس جریان مستقیم (DC) کار می کنند و از این نقطه است که قطعه مهم و تاثیرگذاری به نام منبع تغذیه (Power Supply) وارد داستان ما می شود. وظیفه اصلی این قطعه، تبدیل جریان ٢٢٠ ولت متناوب بیرونی به جریان های مستقیم با ولتاژ های مختلفی چون ٢۴ ولت و پنج ولت است.

هر یک از قطعات داخلی نیازمند ولتاژ مشخصی هستند که باید کمترین میزان تغییر تامین شود. درست در نقطه مقابل، دستگاه هایی که با جریان متناوب کار می کنند، قادر به تحمل میزان تغییرات بالای ولتاژ هستند. به عنوان مثال حتم دارم که بارها کم نور و پرنور شدن لامپ رشته ای روشنایی خانه را مشاهده کرده اید. این اتفاق به علت کاهش و افزایش ولتاژ جریان برق است. نوسانات این چنینی جریان برق برای قطعات ظریف الاندام دیجیتالی مانند پردازنده یا حافظه یا کارت گرافیک به منزله مرگ محسوب می شود. اگر دقیق تر بگویم چنانچه میزان ولتاژ مورد نیاز پردازنده به اندازه نیم ولت ناقابل بالا یا پایین شود باید با آن قطعه نازنین خداحافظی کرد. قطعات دیگر مانند حافظه اصلی، کارت گرافیک، کارت مودم و... نیز از همین جریان تبعیت می کنند و به همین اندازه حساس هستند.

تصور می کنم به جایگاه ویژه منبع تغذیه در این ماجرا پی برده باشید. به بیان ساده می توان گفت منبع تغذیه وظیفه دارد جریان برق متناوب را به شکلی درست و درمون به جریان برق مستقیم پایدار تبدیل کرده و از انتقال نوسات مکرر جریان متناوب به درون سیستم جلوگیری کند.

اما داستان بدین جا ختم نمی شود. به غیر از موارد ذکر شده در پاراگراف بالا، منبع تغذیه باید خود را در شرایط سخت برای حفظ حیات قطعات داخلی فدا کند، از این رو از سیستم های بازدارنده فعال و غیرفعال در داخل منبع تغذیه استفاده می شود تا اگر قرار بر خرابی باشد، اولویت با منبع تغذیه باشد البته چند سالی است که از تکنولوژی فاخر PFC برای پایداری بیشتر جریان، کاهش آسیب پذیری سیستم و نیز مدیریت مصرف انرژی استفاده می شود. راستش را بخواهید تمام مطالب بالا را گفتم تا بدین جا برسم که استفاده از این تکنولوژی PFC نه تنها واجب که شرط عقل است.

پیش از این باره گفته بودم که این تکنولوژی بر دو گونه Active و Passive است و قیمت گونه Passive آن ارزان تر است و در مجموع باید گفت بی برو و برگرد، خیر دنیا و آخرت در استفاده از این تکنولوژی ها نهفته است.

 

چراغی که ذهن شما را می خواند!

دانشمندان دانشگاه پرینستون طی تحقیقات خود بر روی تعاملات ذهنی چراغی را ابداع کردند که می توان با استفاده از نیروی ذهن رنگ نور آن را تغییر داد. دانشمندان در راستای یافتن شیوه ای برای خواندن ذهن افراد به تحقیقات فراوانی روی آورده اند که از آن جمله می توان به استفاده از سیستم ام آر آی به منظور مطالعه فعالیتهای مغزی افراد در هنگام تفکر به موضوعی خاص اشاره کرد.

یکی از دستاوردهای کاربردی حاصل از این تحقیقات تولید چراغهایی است که با استفاده از تفکر صاحب خود تغییر رنگ می دهد. این چراغ توسط محققان دانشگاه پرینستون به عنوان قسمتی از برنامه تحقیقاتی تعامل ذهنی ارائه شده است. محققان اعلام کردند که Mind Lamp یا چراغ ذهن بر اساس پدیده ای کوانتمی به نام تونل الکترونی تغییر رنگ می دهد.این چراغ به میکروپردازشگرهایی مجهز است که موازنه و ترکیب رنگهای سبز، قرمز ، آبی و سفید را به واسطه چراغهایLED به عهده دارند. این امر باعث می شود رنگهای بیشتری از قبیل نارنجی، زرد، سایان، بنفش و ماژنتا نیز از ترکیب رنگهای اصلی در چراغ به وجود آید.

محققان معتقدند سیستم داخلی موجود در این چراغ می تواند تحت تاثیر ذهن انسان، نیات، احساسات، افکار و یا فرایندهای ناخودآگاه وی نیز قرار گیرد این در حالی است که تاثیر خودآگاه انسان بر روی این سیستم از گذشته و پس از سالها تحقیقات به اثبات رسیده است.

بر اساس گزارش گیزمگ، آزمایشها نشان می دهد که چراغ ذهن تحت کنترل ذهن انسان تغییر رنگ داده و مصرف کننده می تواند رنگ نور آن را متناسب با علاقه خود تغییر دهد. این چراغ به همراه کابل و کتابچه ای به منظور توضیح تحقیقات اکنون با قیمت ١۴٩ دلار در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است.

 

راه اندازی سیستم مشاهده آماری در گوگل

گوگل سیستم جدیدی را بر روی موتور جستجوی خود راه اندازی کرده است که کاربر به کمک آن می تواند از طریق یک جستجوی ساده گزارشات آماری را با بیشترین جزئیات مرور کند.

پست جدیدی که در وبلاگ رسمی گوگل منتشر شده است به شرح جزئیات این سیستم می پردازد. فیلمی که گوگل از عملکرد این سیستم جدید ارائه کرده است نشان می دهد که چگونه این موتور نرخ بیکاری کالیفرنیا را جستجو و نتایج مختلف را بر روی یک نمودار نمایش و سپس روند آماری در منطقه مذکور را براساس یک طبقه بندی مشخص تعیین می کند.

این اولین استفاده رسمی گوگل از نرم افزاری با عنوان "ترندی لایزر" است که گوگل آن را در سال ٢٠٠٧ خریداری کرد. بر اساس گزارش زئوس نیوز، این سیستم جدید از پتانسیلهای کاربردی بالایی به خصوص در عرصه آموزش و پرورش برخوردار است.

با یکبار کلیک بر روی نتایج جستجو و نمایش گزارش در نمایشگر، دستیابی و یا حرکت دادن اطلاعات جمع آوری شده مربوط به موضوعات مرتبط با فضاهای دیگر جغرافیایی و مشاهده لینکهای نمودارهای دیگر به روشی سریع امکانپذیر می شود

 
     
     
 
   منبع:   خبرگزاری مهر-عصر ایران و سرمایه
 
 
 
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٨٩/١٢/٢٨ تعداد بازدیـد : ١٧٩٠ نسخه چاپی
 
 
طبقه بندی موضوعی    
بهداشت و سلامت    
تجارت و اقتصاد    
فرهنگ و هنر    
فناوری اطلاعات    
مدیریت شهری    
معلومات عمومی    
ورزش و سرگرمی    
 
 
 
 
 
© 2005 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣ کاربران آنلاین :
۱۵۳,۵۲۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
مرکز اطلاعات مدیریت شهری
سایت مرجع مدیریت شهری
موسسه فرهنگی تبیان
موسسه فرهنگی راسخون
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو مجلات
آرشیـو مدیریت شهری
آرشیـو مجله فناوری
آرشیو مجله بهداشت
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان